Інформація про шини

Як вибрати літню шину?

 

При виборі літніх шин необхідно орієнтуватися на манеру їзди, клас автомобіля та інформацію про рекомендований типорозмір, у тому числі індекси, що зазначені в документації до автомобіля.

Автовиробники розміщують цю інформацію в сервісній книжці, на кришці бензобаку або на водійських дверях.  Вибір шин з індексами швидкості та навантаження, що не відповідає Вашому стилю керування, призводить до передчасного зносу шин.

У лінійці шин Nokian Tyres Ви зможете знайти те, що підійде саме Вам.

 

Індекс швидкості означає максимальну швидкість руху, яку здатна витримати шина. Експлуатація шини з більшою швидкістю не допускається, інакше шина може зіпсуватися або розбортуватися. Під час використання шини рекомендується обмежувати швидкість на 10-15% нижче вказаного індексу швидкості. Це збереже шини від надмірного зносу.

 

Під поняттям «індекс навантаження» мається на увазі максимальне навантаження, яке здатна витримати одна шина при швидкості зазначеній відповідним індексом, а також при певному тиску повітря в шині. Не варто їздити з навантаженням вище 85-90% вказаного в індексі. Дотримуйтесь рекомендованого навантаження на шину і це виключить ризик передчасного та нерівномірного зносу.

 

Як збільшити строк служби літніх шин?

 

Тривалість строку служби шин залежить від багатьох факторів. Усунення зазначених нижче факторів продовжує строк експлуатації літніх шин і забезпечує безпечний рух:

 - Агресивне керування автомобілем (різке прискорення, пробуксовки, заноси)

 - Перевищення індексу навантаження і/або швидкості

 - Некоректний тиск у шинах

 - Порушення правил демонтажу та монтажу шин

 - Дисбаланс коліс у зборі

 - Несправний технічний стан автомобіля

 - Несвоєчасна сезонна зміна шин

 - Специфіка дорожнього покриття (гравій, щебінь, польові дороги)

 - Порушення правил зберігання шин.

 

Рекомендації щодо зберігання шин у міжсезоння

 

 - Уникати потрапляння прямих сонячних променів

 - Рекомендується зберігати при температурі від 0 до 25 OC з вологістю повітря 6о %

 - Перед зберіганням зимові шини рекомендується помити  від дорожніх реагентів

 - Уникати контакту шин із хімічними речовинами (бензин, мастило)

 - Не зберігати  на шинах важкі речі

 - Шини без дисків – зберігати вертикально, бажано перевертати кожні 4 тижні.

 - Шини у зборі – зберігати у стопці, ні в якому разі не зберігати вертикально.

 

 

 

Новинка 2016 року

 

Nokian Hakka Green 2 – бездоганна надійність і наднизький опір коченню.

Передові технології застосовані у Nokian Hakka Green 2:

 

Ефект Коанда (Nokian Tyres Coanda)


Шашки протектора в плечовій зоні мають округлу форму. Таке виконання дозволяє використовувати ефект Коанда: рідина при проходженні вздовж округлої поверхні продовжує текти в напрямку поверхні. Це дозволяє прискорити рух води в канавках. У результаті шина Hakka Green 2 ефективніше відводить воду та запобігає ризику аквапланування.

 

 

Гумова суміш Nokian Hakka Green Hybrid

Гумова суміш Nokian Hakka Green Hybrid – це ключовий елемент безпеки нової шини, що має підвищену зносостійкість та екологічність. Частинки силіки в гумовій суміші протектора утворюють щільну сітку, яка адаптується до зовнішніх умов, підвищуючи зчеплення на мокрій дорозі та комфорт керування.

 

Напівкруглі поглиблення (Silent Groove Design)

 

Використовуються для зниження шуму всередині та зовні автомобіля. Напівкруглі порожнини на поздовжніх ребрах знижують опір повітря, при цьому зменшується споживання пального та збільшується пробіг.

 

Міцна конструкція сталевого брекера

 

Міцний сталевий брекер шини Nokian Hakka Green 2 складається зі сталевого дроту, покритого латунню. Завдяки такому виконанню, міцність сталевого дроту збільшена більш ніж на 15 %. Брекер став міцнішим і пружнішим – це додає шині більше стабільності при маневруванні.

 

Технологія безшумних канавок Silent Groove. Більше комфорту в керуванні. На стінках поперечних ребер розташовані поглиблення у вигляді півсфер, подібні до виїмок на м'ячі для гольфу. Це забезпечує додатковий комфорт керування. Завдяки оптимізації аеродинамічних потоків ця інновація знижує рівень шуму. Зменшення опору повітрю також знижує нагрівання шини, що, у свою чергу, підвищує її зносостійкість

Щоб водій міг стежити за рівнем зносу шин, фахівці Nokian Tyres застосували дві геніальні у своїй простоті інновації: індикатор залишкової глибини протектора та індикатор аквапланування.

 

Індикатор залишкової глибини протектора (Driving Safety Indicator, DSI) розташований на центральному ребрі протектора шини. Він показує залишкову глибину протектора в міліметрах. У процесі експлуатації на протекторі залишається все менше цифр. Поруч з DSI розташований індикатор аквапланування у вигляді краплі. Символ краплі зникає при залишковій глибині протектора менш ніж 4 мм.

Широкий вибір доступних типорозмірів для комфортної Nokian Hakka Green 2 дозволяє підібрати шини від 13 до 16 дюймів для автомобілів невеликого і середнього розміру. Більшість типорозмірів мають індекс швидкості T (190 км/год) та H (210 км/год).